top of page

Kdo jsme - průvodci dětí

 

My, jako průvodci dětí, chceme být v pozici rádce a podporujícího partnera, který dítěti jako rovnocennému partnerovi pomáhá na jeho cestě objevování a učení se a projevuje maximální vstřícnost, otevřenost a trpělivost k dítěti.

Mgr. Sandra Černá
Koordinátor/Průvodce - asistent

 

Sandra absolvovala Filozofickou fakultu J. A. Komenského v Bratislavě, obor Slovenský jazyk a literatura a Sociální pedagogika.  Při studiu pracovala s dětmi se speciálními potřebami, kde využívala své znalosti fyzioterapie, kterou studovala na střední škole a kognitivního vzdělávání podle profesora Reuvena Feuersteina. Po studiu odjela do Anglie studovat angličtinu. Po roce odjela do Indie na půl roku a pak po měsíci v Himalájích, kde pod Annapurnou zanechala část sebe, se měsíc učila jezdit na vlnách a potápět v Kambodži a Thajsku. Po návratu působila kromě jiného jako učitelka literatury a anglického jazyka na gymnáziu na Slovensku. Pak několik let žila v Londýně, kde pracovala i jako učitelka angličtiny pro přistěhovalce a začala studovat a pracovat jako fundraiser a projektový manažer pro mezinárodní hudební festival v Londýně. Organizovala také výstavy současného vizuálního umění v londýnských galeriích. Dostala pozvání na stáž v umělecké organizaci v San Franciscu, kde strávila několik měsíců jako asistent programovému řediteli. Pak přišla nabídka ze Středočeského kraje SR na pracovní pozici kulturního manažera , kde počas svého působení vytvářela nový grantový systém na podporu kultury a umění. Po odchodu do ČR pracovala jako projektový manažer pro mezinárodní charitativní organizaci Sue Ryder International a koordinovala rozvojové projekty ve Východní Evropě, zejména v Albánii. Vzdělává se prostřednictvím nabídek členské ALMS podle příležitostí. Zastává funkci koordinátora aktivít LBDK,z.s. Je maminkou dvou dětí.

studanka školka.jpg

Tomáš Kadlec

Průvodce - pedagog LMŠ

Tomáš je absolventem VOŠ pedagogické ve Svatém Janě pod Skalou, kde v současné době i bydlí s manželkou a malou dcerkou. Jinak pochází z Plzně a jeho oblíbeným místem je Šumava, kde tráví hodně volného času aktivním sportováním. V rámci praxe navštívil 9 mateřských škol a jednu družinu. Absolvoval praxi v šesti různých lesních školkách, pomáhal při organizování Lesní olympiády a vedl outdoorový tábor ve Svatém Janu pod Skalou. Nyní již čtvrtým rokem pracuje v naší lesní školce. Preferuje zážitkovou pedagogiku a individuální přístup k dětem. Dělat průvodce v lesní školce je zaměstnání, které Tomáše naplňuje a které ho baví. Srdcem je sportovec a snaží se děti vést co nejvíce ke sportu a zdravému pohybu v přírodě. Kromě pedagogického vzdělání, je ještě vyučený kuchař, a rád s dětmi vaří. Během studia na Svatojánské koleji úspěšně složil zkoušky ze hry na piano a pro zábavu hraje na šamanský buben. Také ho baví land art.

Lea Štochlová

Průvodce

 

Aktivita: hudební a tvořivá dílna

Lea vystudovala na VŠE v Praze diplomacii, a psychologii a sociologii, a  poté pracovala v marketingu velké mezinárodní firmy. Po narození dětí (má 3 syny) se však změnil styl i smysl jejího života a i to ji zavedlo k práci s dětmi, ke vzdělávání v této oblasti a v neposlední řadě k roli průvodce v LK Mohykáně v uplynulých letech. Absolvovala půlroční program pedagogického minima Provázet vědomě a odborně. Mezi její další zájmy patří osobní rozvoj, hudba, tanec, dřevořezba a další tvořivé činnosti. V rámci průvodcovství v lesním klubu nabízí dětem bezpečný prostor k seberozvoji, k poznávání a objevování, ve kterém podporujeme osobnost každého dítěte v její úžasné jedinečnosti, se vším, co jí bylo do vínku dáno. Inspirována mimo jiné respektujícím partnerským přístupem k dětem či prvky Waldorfské pedagogiky se zaměřuje na to, aby rostla nejen dětská mysl a tělo, podle jejích idividuálních potřeb v aktuální fázi vyvoje, ale zároveň se neopomíjel a v nemenší míře rozvíjel i jejich duch. S láskou předává dětem poselství, že příroda je moudrá a my můžeme plynout s ní v jejím přirozeném rytmu. 

S radostí, otevřeným srdcem, myslí a zdravým tělem se ze šťastných dětí stávají šťastní dospělí, kteří se neustále učí a tím rostou ... a my s nimi :-)

tanya1.jpg

Tanya Vakula 

Dobrovolník - Evropský sbor solidarity

Jmenuji se Tanya a mám úplné vysokoškolské vzdělání. Mám bakalářský titul v oboru učitelství anglického jazyka a magisterský titul v oboru překladatelství. Pracovala jsem jako učitelka řemesel, učitelka angličtiny na státní škole, soukromé škole, online škole, táborová poradkyně, chůva a stážistka na Obchodní akademii. Do České republiky jsem přijela studovat obchodní akademii minulou zimu. Získala jsem certifikáty z angličtiny, veřejného vystupování, vedení, programování a metod výuky.

Strávila jsem 6 měsíců v České republice a zamilovala jsem si tuto zemi, přírodu a lidi. Po absolvování Akademie se mi nechtělo toto místo opustit, a tak jsem začala hledat projekty. Se svými pedagogickými zkušenostmi mě zaujala práce s dětmi, a tak jsem narazila na školku v lese. Tento projekt mě zaujal, protože pro mě představuje zcela novou zkušenost - novou kulturu, novou komunikaci, chování a lidi.

V budoucnu se chci stát matkou, takže tato zkušenost je pro mě nesmírně cenná. Kromě toho se chci naučit nové metody výchovy malých dětí.
Tato jedinečná zkušenost ve školce v lese slibuje, že bude nedílnou součástí mého profesního rozvoje, změní mé myšlení a bude cenným přínosem pro jakoukoli oblast mé práce. Práce s dětmi vyžaduje velkou dávku nápaditosti, trpělivosti a efektivních komunikačních dovedností, což jsou klíčové kompetence pro každé profesionální prostředí.

Tato zkušenost mi nejen rozšíří možnosti v oblasti vzdělávání a pedagogiky, ale pomůže mi také rozvíjet kreativní a adaptivní přístup k řešení problémů. Interakce s různými kulturami a učení se novým metodám výuky mi pomůže rozvíjet svou flexibilitu a schopnost přizpůsobit se změnám v pracovním prostředí.

Schopnosti vedení, efektivity a týmové práce získané během tohoto projektu budou cenným doplňkem každého týmu. 

Temur profilovka.jpg

Temur Tsenteradze
Dobrovolník - Evropský sbor solidarity

Temur Tsenteradze je 26 letý učitel z Gruzie. Vystudoval matematickou fakultu na Ilia State University. Po bakalářském studiu pracoval čtyři roky ve škole jako učitel matematiky. V současné době studuje magisterské studium techniky na pražské VŠZ. V akademickém roce 2023/2024 bude působit ve Studánce jako dobrovolník evropského sboru solidarity. Má 5 let zkušeností s prací s dětmi i dospělými. Zúčastnil se několika mezinárodních dobrovolnických projektů a školení.

 

profilovka Ríša.jpg

Mgr. Richard Černý

Ředitel/Průvodce

Aktivita: lesní tělocvik/trivium

Richard vystudoval tělocvik v Hradci Králové, předškolní pedagogiku v Berouně a stavárnu na Kladně. Přes Londýn a Žilinu se vrátil do Berouna. Pracoval mimo jiné jako divadelní technik, vychovatel ve vězení, obchodní zástupce, aby se vrátil k práci s dětmi. Ve Studánce je nejraději v přírodě (kde předává své zkušenosti ze skauta) a  na hřišti.  Rád objevuje nové cesty a provádí jimi předškoláky a školáky.

prof. obr.2.jpg
Karolína Tomašiková
Kancelář/Tvořivá dílna

Karolína žije od narození v Berouně, vystudovala střední školu s maturitou, obor Rodinná škola se zaměřením na ekonomicko-administrativní služby. V průběhu několika let pracovala střídavě vždy ve státní správě, nebo v sociální oblasti, ve které působila tři roky jako osobní asistentka zdravotně postižených dětí, rok jako pečovatelka v domově pro seniory a poté 4 roky jako sociální pracovnice v domově pro seniory. Absolvovala kurz pracovníka v sociálních službách a kurz podpory zavádění kvality sociálních služeb. Ve volném čase ráda čte, vyrábí různé dekorace, věnce, nebo vytváří minizahrádky v květináčích. Má ráda přírodu a procházky po zoologických zahradách, nebo fauna parcích, protože miluje zvířata a nejvíce svou jezevčici Dorotku, kocourka Flíčka a kočičku Žůžu.

studanka školka.jpg

Radka Häuslerová

Hlavní pedagog LMŠ

 

Aktivita: předškolní aktivity

Radka vystudovala učitelství na VOŠP ve Svatém Janě pod Skalou, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Předtím vystudovala SOŠ v Hořovicích, obor Ekologie a tvorba životního prostředí. Příroda je jí velmi blízká a ráda v ní tráví čas. Je velký obdivovatel lesní pedagogiky a baví ji práce s dětmi v lesním prostředí. Má ráda plavání, procházky, jízdu na kole a jejím velkým koníčkem ve volných chvílích je sportovní kynologie, canisterapie a četba.

P7112815.jpg

David Čuba
Kuchař/Průvodce
 

Aktivita: hry v lese 

David vystudoval všeobecné gymnázium a má výuční list v oboru brusič skla. Také absolvoval kurz pracovníka v sociálních službách. Pracoval ve sklárnách Nižbor, potom v Jiné Kávě jako kuchař a asistent v socioterapeutickém týmu.

Mezi jeho zájmy patří: četba, výtvarné umění, historie, práce na zahradě, chůze lesem. Taky rád zajde na koncert.

studanka dubinci.jpg
Zuzka Malá 
Průvodce - klub Dubínek

 

Zuzka pochází se severních Čech a do Berouna ji přivedla touha poznat kraj Oty Pavla, kde zjistila, že zde je to místo, kde chce žít.
Je vyučená cukrářka s maturitní nástavbou v oboru Restaurační a hotelový provoz. Láska k přírodě, dobrému jídlu a zdravému životnímu stylu ji provází prakticky celým životem. Ráda cestuje po koutech České vlasti. Od dětství jezdí na koni a preferuje principy přirozené komunikace s koňmi. Ve svém volném čase ráda sportuje, zejména běhá, boxuje, jezdí na in-line bruslích. Také ráda chodí se svými dvěma dětmi do přírody a snaží se jim předat co nejvíce zkušeností, aby i ony mohly s šetrností, láskou a úctou chránit naši planetu Zemi.
Toto poslání se jí zatím daří naplňovat přes lesní mateřskou školku Studánka a je pro ni velkou ctí, se tohoto malého-velkého ,,projektu" účastnit :) 

krabička cookies

Marta Kovaříková
Průvodce

bude doplněno

Zuzanka.jpg

Zuzka Medvecká 
Pedagog

 🤍 R.I.P.

Zuzky největší zálibou bylo zalíbení v životě a v jeho poznávání. Pozorování přírody, dětí kolem ní, lidí, naslouchání, studium. A tak, i když po absolvovaní doktorského studia etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze opustila školní lavice, ptala se a přemýšlela dál. Jako adaptační specialista v mezinárodní firmě pracovala na předcházení a řešení konfliktů. V neziskových organizacích mapovala situace v různých společenstvích a navrhovala jejich řešení. Celou tu dobu pro občanské sdružení Technická přestávka, o.s. organizovala zážitkovo-vzdělávací tábory pro vysokoškoláky.
Ráda četla, poslouchala příběhy a hudbu, tancovala a zpívala. Ze všeho nejraději ale podporovala lásku k životu, k lidem a k lepšímu poznání všeho kolem nás. 


Váza s kosatci

Irini Stillo
Dobrovolník - Evropský sbor solidarity

bude doplněno

bottom of page