top of page

Kdo jsme - průvodci dětí

 

My, jako průvodci dětí, chceme být v pozici rádce a podporujícího partnera, který dítěti jako rovnocennému partnerovi pomáhá na jeho cestě objevování a učení se a projevuje maximální vstřícnost, otevřenost a trpělivost k dítěti.

Mgr. Sandra Černá
Koordinátor/Průvodce - asistent

 

Sandra absolvovala Filozofickou fakultu J. A. Komenského v Bratislavě, obor Slovenský jazyk a literatura a Sociální pedagogika.  Při studiu pracovala s dětmi se speciálními potřebami, kde využívala své znalosti fyzioterapie, kterou studovala na střední škole a kognitivního vzdělávání podle profesora Reuvena Feuersteina. Po studiu odjela do Anglie studovat angličtinu. Po roce odjela do Indie na půl roku a pak po měsíci v Himalájích, kde pod Annapurnou zanechala část sebe, se měsíc učila jezdit na vlnách a potápět v Kambodži a Thajsku. Po návratu působila kromě jiného jako učitelka literatury a anglického jazyka na gymnáziu na Slovensku. Pak několik let žila v Londýně, kde pracovala i jako učitelka angličtiny pro přistěhovalce a začala studovat a pracovat jako fundraiser a projektový manažer pro mezinárodní hudební festival v Londýně. Organizovala také výstavy současného vizuálního umění v londýnských galeriích. Dostala pozvání na stáž v umělecké organizaci v San Franciscu, kde strávila několik měsíců jako asistent programovému řediteli. Pak přišla nabídka ze Středočeského kraje SR na pracovní pozici kulturního manažera , kde počas svého působení vytvářela nový grantový systém na podporu kultury a umění. Po odchodu do ČR pracovala jako projektový manažer pro mezinárodní charitativní organizaci Sue Ryder International a koordinovala rozvojové projekty ve Východní Evropě, zejména v Albánii. Vzdělává se prostřednictvím nabídek členské ALMS podle příležitostí. Zastává funkci koordinátora aktivít LBDK,z.s. Je maminkou dvou dětí.

Tomas_fotka.jpg

Tomáš Kadlec

Průvodce - pedagog LMŠ

Tomáš je absolventem VOŠ pedagogické ve Svatém Janě pod Skalou, kde v současné době i bydlí s manželkou a malou dcerkou. Jinak pochází z Plzně a jeho oblíbeným místem je Šumava, kde tráví hodně volného času aktivním sportováním. V rámci praxe navštívil 9 mateřských škol a jednu družinu. Absolvoval praxi v šesti různých lesních školkách, pomáhal při organizování Lesní olympiády a vedl outdoorový tábor ve Svatém Janu pod Skalou. Nyní již čtvrtým rokem pracuje v naší lesní školce. Preferuje zážitkovou pedagogiku a individuální přístup k dětem. Dělat průvodce v lesní školce je zaměstnání, které Tomáše naplňuje a které ho baví. Srdcem je sportovec a snaží se děti vést co nejvíce ke sportu a zdravému pohybu v přírodě. Kromě pedagogického vzdělání, je ještě vyučený kuchař, a rád s dětmi vaří. Během studia na Svatojánské koleji úspěšně složil zkoušky ze hry na piano a pro zábavu hraje na šamanský buben. Také ho baví land art.

Lea Štochlová

Průvodce

 

Aktivita: hudební a tvořivá dílna

Lea vystudovala na VŠE v Praze diplomacii, a psychologii a sociologii, a  poté pracovala v marketingu velké mezinárodní firmy. Po narození dětí (má 3 syny) se však změnil styl i smysl jejího života a i to ji zavedlo k práci s dětmi, ke vzdělávání v této oblasti a v neposlední řadě k roli průvodce v LK Mohykáně v uplynulých letech. Absolvovala půlroční program pedagogického minima Provázet vědomě a odborně. Mezi její další zájmy patří osobní rozvoj, hudba, tanec, dřevořezba a další tvořivé činnosti. V rámci průvodcovství v lesním klubu nabízí dětem bezpečný prostor k seberozvoji, k poznávání a objevování, ve kterém podporujeme osobnost každého dítěte v její úžasné jedinečnosti, se vším, co jí bylo do vínku dáno. Inspirována mimo jiné respektujícím partnerským přístupem k dětem či prvky Waldorfské pedagogiky se zaměřuje na to, aby rostla nejen dětská mysl a tělo, podle jejích idividuálních potřeb v aktuální fázi vyvoje, ale zároveň se neopomíjel a v nemenší míře rozvíjel i jejich duch. S láskou předává dětem poselství, že příroda je moudrá a my můžeme plynout s ní v jejím přirozeném rytmu. 

S radostí, otevřeným srdcem, myslí a zdravým tělem se ze šťastných dětí stávají šťastní dospělí, kteří se neustále učí a tím rostou ... a my s nimi :-)

Peter Končula

Dobrovolník

  

Aktivita: rukodělné dílničky

Peter absolvoval ČVUT v Praze. Působil přes 20 let v armádě, kde zastával řadu funkcí, např. byl důstojníkem pro psychologické operace, náčelníkem centra pro podporu uživatelů armádního informačního systému atd. Věnoval se také výcviku psů, založil a vedl 2 výcvikové centra v Praze. Jejich hlavním cílem je, aby se majitelé naučili správně komunikovat se svými mazlíčky. Psy připravují na fungování v každodenním životě. Peter se hodně zaměřoval na práci s problematickými psy. 

Pak prožil transformační období, kdy jeho životní cesta nabrala úplně jiný směr. Po absolvování řady terapeutických a seberozvojových výcviků se posledních 8 let věnuje individuálním terapiím, masážím, práci s tělem a se sexualitou a organizuje dlouhodobé programy pro páry a životní partnery a další seberozvojové semináře. 

Hodně času nyní věnuje svým dvěma synům, manželce a rekonstrukci domku na Berounsku.  

 

www.peterkoncula.cz 

277706075_340522544805527_389488099994424085_n.jpg

İlknur Ayla Birinci
Dobrovolnice - Evropský sbor solidarity

Ayla u nás působila jako dobrovolník od dubna 2022 do listopadu 2022.

Ahoj! Jmemuji se Ayla Birinci. Je mi 27 let. Se svou rodinou žiji v Sakarya/Turecko. Jsem architekt. Základní školu a střední školu jsem dokončila v mém městě. V roce 2019 jsem absolvovala a získala Bakalářský titul v oboru architektury na Istanbulské technické univerzitě. V budoucnu chci pokračovat ve studiu na katedře architektury. Myslím, že jsem pracovitý člověk a snažím se dosáhnout své cíle. V průběhu času jsem se připojila k mnoha sociálním a vzdělávacím aktivitám, které rozvíjejí mé dosavadní komunikační schopnosti, takže se mohu snadno přizpůsobit týmové práce. Zajímám se o kreativitu a různé kultury. Myslím, že poznávat svět zlepšuje naši představivost, takže se chci dozvědět o různých kulturách. Díky všem mým zkušenostem, jsem si uvědomila, že je cenné sdílet naše znalosti s ostatními, a tak jsem se rozhodla podílet se na dobrovolnickém projektu v LBDK, z.s. Myslím, že mohu podpořit dětský klid a motivaci. Můžeme spolu pořádat tvořivé dílny a další akce, to bude posilovat naše přátelství. Ráda budu s dětmi mluvit o turecké kultuře a jazyce. Věřím, že mně čekají hezké zážitky. İlknur Ayla Birinci

(překlad Google)

 

Screenshot_20221129-142150.jpg

Emile Chevalier
Dobrovolník - Evropský sbor solidarity

Ahoj, jmenuji se Emile, je mi 24 let a jsem z Paříže ve Francii.

Rád chodím do kina, mám rád hudbu, historii, stolní hry, výtvarné umění a, kreativní aktivity. Několikrát jsem v životě cestoval, ale ne na pozici evropského dobrovolníka.

 

Lucile.jpg

Lucile Landais
Dobrovolnice - Evropský sbor solidarity

Ahoj! Jmenuji se Lucile. Pocházím z Francie a nastupuji do Studánky na téměř rok jako dobrovolník. Protože mě velmi zajímá přírodní procesy a lidské interakce, vystudovala jsem psychologii a environmentální vědy. Poté jsem absolvovala magisterské studium ve vědeckém zprostředkování na Univerzitě v Bordeaux ve Francii, většinou jsem pracovala jako environmentální pedagog s širokou veřejností, dětmi i dospělými. Mnoho let se také věnuji hudbě a výtvarnému umění, jako je malba a kresba. Kromě toho ráda cvičím jógu a chodím na turistiku. Cítím vděčnost za tuto příležitost strávit čas ve Studánce a jsem velmi nadšená dozvědět se více o pedagogice, dětech a české kultuře.

Richard_foto.jpg

Mgr. Richard Černý

Ředitel/Průvodce/Učitel lesní školy

Aktivita: lesní tělocvik/trivium

Richard vystudoval tělocvik v Hradci Králové, předškolní pedagogiku v Berouně a stavárnu na Kladně. Přes Londýn a Žilinu se vrátil do Berouna. Pracoval mimo jiné jako divadelní technik, vychovatel ve vězení, obchodní zástupce, aby se vrátil k práci s dětmi. Ve Studánce je nejraději v přírodě (kde předává své zkušenosti ze skauta) a  na hřišti.  Rád objevuje nové cesty a provádí jimi předškoláky a školáky.

Karolina_foto.jpg
Karolína Tomašiková
Kancelář/Tvořivá dílna

Karolína žije od narození v Berouně, vystudovala střední školu s maturitou, obor Rodinná škola se zaměřením na ekonomicko-administrativní služby. V průběhu několika let pracovala střídavě vždy ve státní správě, nebo v sociální oblasti, ve které působila tři roky jako osobní asistentka zdravotně postižených dětí, rok jako pečovatelka v domově pro seniory a poté 4 roky jako sociální pracovnice v domově pro seniory. Absolvovala kurz pracovníka v sociálních službách a kurz podpory zavádění kvality sociálních služeb. Ve volném čase ráda čte, vyrábí různé dekorace, věnce, nebo vytváří minizahrádky v květináčích. Má ráda přírodu a procházky po zoologických zahradách, nebo fauna parcích, protože miluje zvířata a nejvíce svou jezevčici Dorotku, kocourka Flíčka a kočičku Žůžu.

45015718_10218061181743785_2013927516762

Radka Häuslerová

Hlavní pedagog

 

Aktivita: předškolní aktivity

Radka vystudovala učitelství na VOŠP ve Svatém Janě pod Skalou, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Předtím vystudovala SOŠ v Hořovicích, obor Ekologie a tvorba životního prostředí. Příroda je jí velmi blízká a ráda v ní tráví čas. Je velký obdivovatel lesní pedagogiky a baví ji práce s dětmi v lesním prostředí. Má ráda plavání, procházky, jízdu na kole a jejím velkým koníčkem ve volných chvílích je sportovní kynologie, canisterapie a četba.

P7112815.jpg

David Čuba
Kuchař/Průvodce
 

Aktivita: hry v lese 

David vystudoval všeobecné gymnázium a má výuční list v oboru brusič skla. Také absolvoval kurz pracovníka v sociálních službách. Pracoval ve sklárnách Nižbor, potom v Jiné Kávě jako kuchař a asistent v socioterapeutickém týmu.

Mezi jeho zájmy patří: četba, výtvarné umění, historie, práce na zahradě, chůze lesem. Taky rád zajde na koncert.

Zuzka_edited.jpg
Zuzka Malá 
Průvodce - klub Dubínek

 

Zuzka pochází se severních Čech a do Berouna ji přivedla touha poznat kraj Oty Pavla, kde zjistila, že zde je to místo, kde chce žít.
Je vyučená cukrářka s maturitní nástavbou v oboru Restaurační a hotelový provoz. Láska k přírodě, dobrému jídlu a zdravému životnímu stylu ji provází prakticky celým životem. Ráda cestuje po koutech České vlasti. Od dětství jezdí na koni a preferuje principy přirozené komunikace s koňmi. Ve svém volném čase ráda sportuje, zejména běhá, boxuje, jezdí na in-line bruslích. Také ráda chodí se svými dvěma dětmi do přírody a snaží se jim předat co nejvíce zkušeností, aby i ony mohly s šetrností, láskou a úctou chránit naši planetu Zemi.
Toto poslání se jí zatím daří naplňovat přes lesní mateřskou školku Studánka a je pro ni velkou ctí, se tohoto malého-velkého ,,projektu" účastnit :) 

IMG_20210307_060753.jpg
Mgr. et. Bc. Jiří Luka 
Zástupce ředitele/Pedagog

Kdybych já měl padesát tři minuty nazbyt, řekl si malý princ, šel bych docela pomaloučku ke studánce...“ Antione de Saint Exupéry

 

Jirka má rád východy slunce a Exupéryho malého prince. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK v Praze, obor učitel prvního stupně a management pracovníků ve školství. Jako učitel doprovází žáky od roku 1995 a postupně rozšířil svůj vliv na dění ve škole také jako ředitel. Je autorem koncepce Základní školy Open Gate a nově vzniklé školy VIA BEROUN. Za svoji práci byl oceněn titulem Zlatý Ámos České republiky 2004 a v roce 2020 dostal od ministra školství medaili MŠMT 1. stupně za dlouholetou vynikající pedagogickou činnost. Ve své pedagogické práci uplatňuje pestré a moderní metody, vede žáky k objevování a osvojování dovedností a hodnot. Pořádá pravidelně letní tábory a příležitostně se také věnuje koučování.  

Ve svém volném čase sportuje, relaxuje a tráví čas se svými blízkými.

image_16887041.JPG

Xenie Šmídová 
Učitel lesní školy

Xenie se mezi dětmi pohybuje již mnoho let. Pracovala v mateřské škole, v družině, jako asistent pedagoga u chlapce s autismem, až se dostala k samotnému učení, u kterého již zůstala. Vystudovala Katolickou univerzitu v Ružomberku ( učitelka prvního stupně ZŠ a speciální pedagogika).

Po narození synů přehodnotila styl a smysl života. Velmi se jí líbí Montessori pedagogika, kterou se ráda inspiruje, ale inspiraci hledám všude kolem sebe, Waldorf, Učíme se venku, teorie typů, Svobodné děti a Děti jsou také lidi...

Skrze toto vše se snaží podporovat osobnost dětí, vnímat jejich individuální potřeby, provázet je v jejich aktuální fázi vývoje. 

Učít se je vnímat přírodu a jak s ní projít životem, miluje knihy a cestování, ráda s dětmi objevuje svět, má ráda výtvarné umění.

Zuzka fotka.jpg

Zuzka Medvecká 
Učitel lesní školy

Zuzky největší zálibou je zalíbení v životě a v jeho poznávání. Pozorování přírody, dětí kolem ní, lidí, naslouchání, studium. A tak, i když po absolvovaní doktorského studia etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze opustila školní lavice, ptá se a přemýšlí dál. Jako adaptační specialista v mezinárodní firmě pracovala na předcházení a řešení konfliktů. V neziskových organizacích mapovala situace v různých společenstvích a navrhovala jejich řešení. Celou tu dobu pro občanské sdružení Technická přestávka, o.s. organizovala zážitkovo-vzdělávací tábory pro vysokoškoláky.
Ráda čte, poslouchá příběhy a hudbu, tancuje a zpívá. Ze všeho nejraději ale podporuje lásku k životu, k lidem a k lepšímu poznání všeho kolem nás. 

 

Ve školním roce 2022/2023 bude pro žáky třídní učitelka Xenie Šmídová. Zuzka Medvecká se momentálně musí věnovat své léčbě, aby se k nám mohla brzo zase vrátit.

bottom of page