logo studanka (4).png
dzs.jpg
logo ehp.png
19575260_435952656803336_170078052937563429_o.jpg

Participativní demokracie a aktivní občanství
Projekt institucionální spolupráce mezi LMŠ Studánka a Småtjern Naturbarnehage a.s. Outdoor kindergarten Småtjern
 

O čem projekt je?

Cílem projektu je vytvořit kvalitní a efektivní demokratické metody a postupy, které mohou být implementovány do denního programu v jakékoliv mateřské školce.

 

Důraz je kladen na vnitřní motivaci, individuální zrání, demokracii a svobodu, co však neznamená neučit se zodpovědnosti za sebe, druhé, za své činy a rozhodnutí.

 

Doufáme ve vytvoření takového vzdělávacího přístupu, který podpoří učitele/rodiče v takovém přístupu k dětem, aby jim umožnil se aktivně podílet na dění ve společnosti od ranního věku.

 

Svět se mění rychle a vzdělávací systémy by neměli zaostávat.

V jaké fázi projektu právě jsme?
 

Sbíráme a analyzujeme informace z různých mateřských škol a institucí jak v Česko republice, Norsku tak prostřednictvím sociálních sítí i dále.

Konkrétně, shromažďujeme informace o různých přístupech k pojmům demokracie a aktivní občanství a jak jsou tyto pojmy/termíny chápany a implementovány ve školních vzdělávacích plánech a jak se to projevuje v denním programu předškolních zařízení. Jaké se používají metody, přístupy?

Analýza těchto informací může přinést hlubší vhled do reality toho, kde se školky v souvislosti s těmito obsahy nacházejí. Přináší vzdělávaní dětí v předškolním věku žádané kvality, které demokratický prostor vyžaduje?  

Pro LMŠ Studánka je přínosné prohlubovat a rozšiřovat poznatky získávat zkušenosti v této oblasti. Vzájemná diskuse je pro oba partnery velice přínosná. O tématech diskutujeme od začátku projektu přes online setkání, nebo osobní setkání. Norský partner nabízí zkušenosti a odborné publikace k tomuto tématu. Projekt rozšiřujeme i dál prostřednictvím prezentací, rozhovorů pro média, nebo se zástupci různých organizací.  

Chcete se přidat?

Sdělte nám svoje myšlenky, názory, zkušenosti na tato témata. Máme k tomu 10 minutový dotazník jak pro učitele, tak pro rodiče/veřejnost.

Linka pro rodiče/veřejnost: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeqTqyPF0bVE3dVoKdD52awbNsuR7FzhhDdmzKTsbCuI1TGNw/viewform?usp=sf_link

Linka pro pedagogy: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSculfTqLtqHwqMQhlvS3XewYAiyHbCoa5U4xJLT8ZHvNmYmKQ/viewform?usp=sf_link

Nebo nám napište přímo do diskusního fóra

  • Facebook
facebook Studánka Lesní škola a školka
  • Facebook
facebook Småtjern Naturbarnehage

Základní informace o Småtjern Naturbarnehage a.s.Outdoor kindergarten

Spolupráce s LMŠ Studánka v projektech: institucionální spolupráce, mobility. 

Adresa: Kjørkevegen 43, 2730 Lunner, Norsko

Otevřeno: pondělí až pátek 7:30 - 16:30

 

Vedoucí osoba: Jørgen Kjørven

(Překlad Google)

Máme krásné přírodní oblasti a příjemné vnitřní prostory; 3 min. z Grua, 10 min. od Lunnera. Klíčová slova pro operaci: sociální kompetence, zvládání konfliktů, participace, zázrak a filozofie. Příroda a noční život jsou důležitou součástí každodenního života. Naši školku musíte vidět - přijďte na návštěvu. V našem ročním plánu (pdf) si můžete přečíst více o tom, co děláme.

Snímek obrazovky 2022-04-05 205328.png