LESNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY - TRUBSKÁ

ČERVENEC, SRPEN 2021

Pořadatel: Spolek LBDK z.s., Tovární 80, 266 01 Beroun, IČO 26556201

Tel: 777 216 096, e-mail: lsms.beroun@gmail.com

www.lkstudanka.cz

Letní příměstské tábory jsou za námi, zrealizovali jsme 8 táborů, kterých se účastnilo až 116 dětí. Děkujeme za přízeň a těšíme se na další rok, plný mnoha neuvěřitelných dobrodružství.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ČERVENEC 2021

Prázdniny se psem

12. 7. - 16. 7. 2021, pro děti 6 až 12 let

Denně od 8:00 do 16:30 hod.

Průvodci: Radka Hauslerová, Tomáš Kadlec

Děti bude čekat týden dobrodružství po boku psích kamarádů. Našim cílem je v dětech podpořit lásku k přírodě, ke zvířatům, k pohybovým aktivitám a rozvíjení kreativity, zručnosti, odpovědnosti a týmové práce. Na děti bude čekat setkání s živým psem, povídání jak se o pejska starat, ukázka výcviku psů, seznámení s chováním psa a bezpečné chování ke psům.   ​

Dělání, všechny smutky zahání, aneb poznáváme profese

12. 7. – 16. 7. 2021, pro děti 3 až 5 let

Denně od 8:00 do 16:30 hod.

Průvodci: Lea Štochlová, Zuzka Malá

Děti si budou moci během týdne zahrát například na popeláře, hasiče, sedláka, kuchaře a další povolání a nahlédnout tak do jejich zákulisí. Vše na čerstvém letním vzduchu v hezkém prostředí louky, lesa a jurty. Zažijeme spolu s dětmi nevšední chvíle všedních profesí.

 

  

Slyšíš, jak šumí les?

19. 7. - 23. 7. 2021, pro děti 3 až 5 let

Denně od 8:00 do 16:30 hod.

Průvodci: Dana Rišková, Karolína Tomašiková

​Budeme objevovat různé stromy, co nám všechno dávají, proč kolem nás jsou a zjišťovat, jak jim můžeme naslouchat a vnímat je všemi smysly. Navážeme s nimi blízký vztah, budeme naslouchat jejich šumění a zjišťovat, co všechno potřebují. Zahrajeme si na semínka a vyrosteme až po korunu. Budeme hrát hry, pantomimu, vyrábět a zpívat si česky i anglicky. Spontánnosti se meze nekladou, tvořit budeme z přírodnin, klacíků či šišek různé obrázky i stavby, válet sudy v trávě, prodírat se pavučinami z provázků natažených mezi stromy, či bloudit bludištěm nebo vyrábět lodičky z odpadlé kůry stromů a pouštět je na nedalekém potůčku. Cílem tábora bude posilovat v dětech úctu a citlivost k živé přírodě a rozvíjet jejich vnímání, empatii a odpovědnost za sebe i dění kolem nich. Budeme si uvědomovat, že na každém z nás záleží, jaký bude svět kolem nás.

Indiánský tábor – kmen Čerokí

26. 7. – 30. 7. 2021, pro děti od 3 až 5 let

Denně od 8:00 do 16:30 hod.

Průvodci: Lea Štochlová, Zuzka Malá

Každý den se budeme inspirovat příběhy malého indiánského chlapce z kmene Čerokí. Okusíme mnohá z jeho dobrodružství, která prožíval v lese, u potůčku, s hvězdami, se stromy, či na hřbetě jeho cválajícího koně a učil se chápat a vnímat přírodu kolem sebe jako svého učitele a přítele.

 

 

 Indiánský tábor – kmen Apačů

26. 7. – 30. 7. 2021, pro děti od 6 až 12 let

Denně od 8:00 do 16:30 hod.

Průvodci: Dana Rišková, Radka Hauslerová

Hurá! Už teď se můžete těšit na nezapomenutelný týden, prožitý v indiánské vesnici kmene Apačů. Budeme objevovat indiánské zvyklosti, každý den se budeme inspirovat krátkými příběhy z knihy Dvou divochů. V naší vesnici bude opravdu rušno, budou se sbírat kořínky, bylinky a vyrábět léčivé nápoje. Uděláme si luky a šípy na lovení zvěře, čelenky a postavíme totem. Na svých cestách se naučíme stopovat zvěř a všímat si života v lese. Nesmí chybět indiánský buben tamtam, tanec u ohně, opékání a příprava pokrmů. Jako správní divoši budeme meditovat u ohně, kouřit dýmku míru a plánovat naše další cesty. Budeme se cvičit ve vytrvalostním běhu, v plížení, naučíme se indiánské symboly. Naučíme se týmové práci a navážeme opravdová přátelství.

  

_____________________________________________________________

 

 SRPEN 2021

Tajemství nejen lesních skřítků

9. 8. - 13. 8. 2021, pro nejmenší děti 2 až 5 let s doprovodem maminky, tatínka nebo babičky

Denně od 8:00 do 16:30 hod.

Průvodci: Dana Rišková, Lea Štochlová

 

Tábor bude zaměřen na čtení a povídání si o lesních skřítcích, inspirace z knížek Vítezslavy Klimtové, tvořivé dílničky - vytvoření vlastního skřítka, vyrábění minizahrádky, kde bude následně skřítek bydlet, skřítky budeme i malovat, půjdeme se podívat do lesa, kde postavíme skřítkům domečky a poslední táborový den si uspořádáme skřítkovský karneval.

 

 

Umělci v přírodě – šifra mistra Leonarda

16. 8. - 20. 8. 2020, pro děti 3 až 5 let

Denně od 8:00 do 16:30 hod.

Průvodci: Tomáš Kadlec, Radka Hauslerová

Na táboře se budeme věnovat všem možným uměleckým směrům od malování přes divadlo, tanec, hudbu až po samotný landart. Budeme se v dětech snažit probudit umělce, který v nich dřímá, a pokusíme se ho dostat na povrch do uměleckého díla. Tábor ale nebude jenom o umění, bude také o zdravém pohybu v přírodě a orientaci v ní. Napříč celým táborem bude probíhat příběh šifry mistra Leonarda, kdy děti budou plnit různé úkoly a luštit hádanky aby se nakonec dostaly k vytouženému pokladu.

 

Hobiti a elfové

16. 8. - 20. 8. 2020, pro děti 6 až 12 let

Denně od 8:00 do 16:30 hod.

Průvodci: Hanka Rašková, Sandra Černá

 

Zážitkový fantasy tábor na motivy knih spisovatele J. R. R. Tolkiena. Elfové, trpaslíci, hobiti a další obyvatelé Středozemě, nás doprovodí letním dobrodružstvím v přírodě. Tábor je vhodný pro dobrodruhy a pro děti, které rádi potkávají nadpřirozené bytosti. Tenn' enomentielva - neboli: ,,Uvidíme se! - elfským jazykem.

 

Cena táborů 2200,- Kč včetně oběda a druhé svačiny, pitný režim,

sleva na druhého sourozence 10 % - 1980,- Kč